Haber

Ünlü Yönetmen Martin Scorsese Hz. İsa hakkında Film Yapıcak

Cannes sonrası ünlü yönetmen Papa Fransis ile görüştü; ardından da Vatikan’da düzenlenen konferansta çekmeye başlayacağı bir sonraki filmin Hz. İsa hakkında olacağını söyledi ve “Papa’nın sanatçılara yaptığı [“İsa’yı görmemize izin verin”] çağrıya bildiğim tek yolla yanıt verdim: İsa hakkında bir film hayal edip yazarak.” dedi.

Bildiğiniz gibi Martin Scorsese filmlerinde dini içerikleri sıkça yer veren bir yönetmen. 1988’de çektiği, yazarının Grek Ortodoks Kilisesi’nce aforoz edilmesine sebep olan Last Temptation of Christ uyarlaması ve 2016 tarihli, Japonya’da işkence edilerek dinleri değiştirilmeye çalışılan Hıristiyanların hikâyesini anlatan Silence filmi, kendisinin konuya eğiliminin en bariz örnekleri arasında. Seksen yaşına gelen Scorsese belkide son filmini çekmeye hazırlanıyor.

Henüz geçtiğimiz hafta emeklilik ihtimaliyle ilgili konuşurken Akira Kurosawa’nın Oscar konuşmasında sinemanın potansiyelini ancak anladığını fakat artık çok geç olduğunu söylediği konuşmasını anan ve kendisinin de yaşlandığını, bir sürü hikâye anlatmak istediğini ama artık vaktinin kalmadığını söyleyen Scorsese’nin yeni filmi Killers of the Flower Moon ise ekim ayında seyirciyle buluşacak.

Ziyaretçi