FilmSinema

Filimleri ve Hayatı: Paul Dano 

Yeni bir yazı dizisi ile beraberiz. Oyuncu, yönetmen veya komposerların kariyer geçmişlerini inceleyeceğiz. Ayrıca başlıkta hata olduğunun ben de farkındayım. 🙂

Bu seriye Paul Dano ile başlamamın nedeni  gelecekte kendisinin çok önemli oyuncular arasında yer alacağına inanmam. Filmlerine ve hayatına girmeden önce kendisi ile ilgili kısa bir bilgi vereyim. 19 Haziran 1984, New York doğumlu oyuncumuz küçük yaşlarında Tv kariyerine başladı. Sopranos gibi ünlü dizilerde göze çarpmayan roller alırken; asıl çıkışını Little Miss Sunshine ile yaptı. Karanlık ve tartışmalı birçok rolün altından başarılı ile kalkan Paul Dano’nun filmlerine göz atalım.

Film Retroperspektifi

Sorunlarını konuşmaktan kaçınan ailenin sessizlik yemini etmiş oğlu, The Batman filminin kötüsü, doğada mahsur kalan bir adam ve ölü arkadaşı… Bu verdiğim örneklere bakarak kendisinin çok farklı karakterleri canlandırdığını hatta muhteşem performanslar ortaya koyduğunu anlayabilirsiniz. Daniel Day-Lewis gibi 3 Oscarlı oyuncuların yanında sırıtmıyor. Hatta There Will Be Blood için Day-Lewis, Dano’yu bizzat tavsiye ediyor ve role hazırlanması için sadece 4 günü var. Bunların yanı sıra daha yavaş ve sakin ilerleyen yapımlarda da (Escape at Dannemora) oynuyor. Savaş ve Barışta ise oturaklı ve dingin bir karakter. Henüz Oscar veya BAFTA almayan oyuncunun gelecekteki işlerini büyük heyecanla bekleyeceğimi söyleyebilirim. Bir sonraki inceleyeceğimiz kişi 3 Oscar adaylığı ve bir oscar sahibi olan Jennifer Lawrence.

Paul Dano

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da Paul Dano hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Ziyaretçi