DiziFilm

House of the Dragon 3. Bölüm İncelemesi

Her hafta yeni bölümü çıkan House of the Dragon’un yeni bölümüne beraber göz atalım. Spoiler olacağını söylememe gerek yok sanırım. Bir önceki bölümde krallığın ikinci çocukları arasında kurulan ittifak ve sürpriz evlilik kararı ile bölüm bitti. Yeni bölümde nereden geldiği ve motivasyonu belli olmayan bir kötü ile karşı karşıyayız. Bond kötülerinden farksız bu karakter Crabfeeder (Yengeçyemcisi) yüzündeki yarası ve kötülüğü bilemeden yitip gitti. Bir dizi veya filmdeki karakterlerin derinliği olmadan nasıl iyi bir eser ortaya koymak istiyorlar merak ediyorum doğrusu?

Evlilik & İttifak

Kralın erkek çocuğu olmadığı için Rhaenyra varis ilan edilmişti. Ancak evlenen ve hızla çoluk çocuğa daha doğrusu erkek çocuğa kavuşan Viserys kızının ayak altından çekilmesi için onu evlendirmeye çalışıyor. Lannister’lar burada karşımıza çıkıyor. Krallığın incisine talipler… Bütün bunların yanı sıra devam ettiği söylenen bir savaş var. Şölenlerde savaştan dert yananlar var ancak Game of Thrones’taki sert gerçekçilikten o kadar uzak ki. Tywin Lannister ve Jamie arasında geçen anlam yüklü sohbetler veya savaş planlarının bütün ordunun önünde yapılmadığı mantıklı sahneler… Bu bahsettiklerimin hiçbirisi maalesef House of Dragon’da yok. Umarım bu şekilde devam etmez.

Gelecek bölüm bizi ne bekliyor?

Kralın affı ile geriye kahraman gibi dönen Daemon, alınıp satılma muhabbeti yapılan Rhaenyra ve bir takım dedikodular… Yeni bölümün fragmanını aşağıya ekliyorum. Gelecek hafta görüşmek üzere…

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da House of the Dragon dizisi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Ziyaretçi