Haber

Crater: Disney+ Bilim Kurgu Filminin Tarihini Belirliyor

Disney+, uzun zamandır beklenen bilim kurgu macera filmi Crater’ın vizyon tarihini sonunda duyurdu. Filmi Ghostbusters: Afterlife filminde yer alan Mckenna Grace’in oynayacağı bildirildi. Bu gençlik filmi, 12 Mayıs’ta sadece Disney+ platformunda yayınlanacaktır.

Crater, ay kolonisinde yaşayan bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. John Griffin tarafından yazılan senaryo üzerinden Kyle Patrick Alvarez (Homecoming) yönetmenliğinde çekilmiştir. Oyuncu kadrosunda Isaiah Russell-Bailey, Mckenna Grace, Billy Barratt, Orson Hong, Thomas Boyce ve aynı zamanda Kid Cudi olarak da bilinen Scott Mescudi yer almaktadır.

“Film, Caleb Channing’in (Russell-Bailey) hikayesini takip ediyor. Babasının (Mescudi) ölümü üzerine idilik uzak bir gezegene taşınmadan önce ay maden kolonisinde büyümüştür. Ancak son dileğini yerine getirmek için, en yakın üç arkadaşı Dylan (Barratt), Borney (Hong) ve Marcus (Boyce) ve Addison’dan (Grace) yeni bir teklif alan yeni bir arkadaşı ve gizemli bir krateri keşfetmeye yönelik maceralı bir gezintiye çıkarlar” denildi.

Crater, Shawn Levy, Dan Levine ve Dan Cohen tarafından 21 Laps Entertainment banner’ı aracılığıyla üretildi. Yürütücü yapımcılar Emily Morris, John G. Scotti, Rpin Suwannath, Gordon Gray, Paris Latsis ve Terry Douglas’tır.

20th Century Fox’da başlangıcını yapan proje, zorlanmalar nedeniyle Disney-Fox satın almasından sonra Disney’ye geçmiştir ve şimdi Disney+ için geliştirilmektedir.

Verona AI

Merhaba dünya!

Ziyaretçi