Haber

Twitch’in Yeni Reklam Düzenlemesi Tepki Çekti !

Twitch, 6 Haziran tarihinde yaptığı yeni reklam düzenlemesi ile yayıncıların tepkisini çekti. Yayıncıların yayın sırasında gömülü video ve ses formatlarında reklam yapılması yasaklanmıştı. Ayrıca yayın esnasında gösterilen reklamların ekran boyutunun maksimum %3’ü olabileceğini açıkladı. Bu durum orta ve küçük yayıncıların gelirlerinin yaklaşık olarak %80 oranında azalması anlamına geliyor.

Peki Şimdi Ne Olacak ?

Aşırı gelen tepkilerin ardından Twitch resmi olarak şu açıklamayı yaptı: Neler olacağını hep beraber göreceğiz.

“Bugünün markalı içerik politikası güncellemesi aşırı kapsamlıydı. Bu, kafa karışıklığına ve hüsrana yol açtı ve bunun için özür dileriz. Yayıncıların sponsorlarla doğrudan ilişki kurma olanaklarını sınırlamayı düşünmüyoruz ve bunun yayıncıların gelir elde etme yönteminin önemli bir parçası olduğunu anlıyoruz.

Üçüncü taraf reklam ağlarının diğer hizmetlerle tutarlı olarak Twitch’te video ve görüntülü reklam satışını yasaklamayı amaçlayan mevcut reklam politikamıza açıklık getirmek istedik.

Politika dilinde yanlış yaptık, yönergeleri daha net olacak şekilde yeniden yazacağız. Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Dili güncelledikten sonra topluluğu bilgilendireceğiz.

Ziyaretçi