Genel

2022’nin En İyi Doğa Fotoğrafları Belli Oldu

Nature TTL Photographer of the Year‘ın 2022 kazananları belli oldu. İşte 8.000’den fazla fotoğrafın gönderildiği yarışmanın kazananları.


‘Bir Kedi ve Ödülü’ – Dennis Stogsdill

Bir karakulak, o günkü öğünü flamingo ile kadraja yakalanmış. ‘Hayvan Fotoğrafı’ kategorisinin birincisi.


‘Buz Ayısı’ – Geoffrey Reynaud

Kanada’da yılın bazı günlerinde extrem soğuklar görülmeye başlar. İşte o günlerden birinde donmaya yeni başlamış bir ‘buz ayısı’ kamera tuzağının önünden geçiyor. ‘Kamera Tuzağı’ kategorisi birincisi.


‘Doğa Direniyor’ – Bertus Hanekom

Güney Afrika’nın yarı kurak Karoo bölgesindeki bir çöplükte her şeye rağmen hayatta kalmayı başaran bir ayçiçeğinin üzerinden fırtına geçer. ‘Manzaralar’ kategorisi birincisi.


‘Bir Güvenin Yolculuğu’ – Tibor Litauszki

Bu güveyi yazın alacakaranlıkta fotoğraflamayı başardım. Uçuşu takip etmek için bir LED far kullandım ve güveyi flaşla yaktım. Kameranın içinde çoklu pozlama ile alacakaranlık havası yarattım. ‘Küçük Dünya’ kategorisi birincisi.


‘Avustralya’nın Zirvesi’ – Josselin Cornou

Bu fotoğraf Avustralya’nın en yüksek noktası olan Kosciusko’ya yapılan bir gezi sırasında çekildi. ‘Gece Gökyüzü kategori birincisi.


‘Güneş Işınları’ – Andy Schmid

‘Sualtı’ kategori birincisi.


‘Şehir Tavşanı’ – Jan Piecha

Kentler gündüzleri insanları geceleri ise hayvanlara ait. ‘Kent Yaban Hayatı’ kategori birincisi.


‘Seni Görüyorum’ – Tomasz Szpila

Kocaman bir aslan gözlerinin içine baktığında, arabada güvenle oturduğunu hemen unutuyorsun. İçgüdüsel olarak, bir avcıyı kışkırtmamak için siner ve yavaşça arabanın daha derinlerine çekilirsiniz. Neyse ki, o ve kardeşleri, birkaç dakika önce avlanan genç bufaloyu tüketmekle meşguldü. ‘Vahşi Portre’ kategori birincisi.


‘Stratejik Nokta’ – Achintya Murthy

Stratejik olarak önemli bir konum için kavga eden Malabar Muhabbet kuşları. ’16 Yaş Altı’ kategori birincisi.

Ziyaretçi