DiziFilm

Jason Bourne mu Hitman mi? Bodyguard Dizi İncelemesi

Listemde bulunan bu mini diziyi geçenlerde bitirdim. Sadece 6 bölümden oluşmuş BBC yapımı bir eser. Dizinin kadrosu Richard Madden (Game Of Thrones), Sophie Rundle (Peaky Blinders) gibi genç ve ünlü isimleri barındırıyor. Belirli bir kısma kadar spoiler vermeden anlatıcam sonrasında ise detay vericem.

David Budd (Richard Madden) özel koruma olarak çalışan bir polistir. Trende ailesi ile giderken şüpheli bir şahsa dikkat etmesi hayatının akışını değiştirir. Küstah ve sivri dilli içişleri bakanına koruma olarak atanır. Hanımefendi bu terör olayları nedeniyle herkesin ve herşeyin gözetlenmesini destekleyen bir yasa tasarısını istemektedir. Bodyguard (ana karakterimiz) ise görüş ayrılığına rağmen kendisini koruma görevini yapar. Bu kısımda araya bir girdi yapacağım. Çavuş Budd’ın ailesi ile yaşadıkları, olası durumlarda yaşadığı korku ve endişe krizleri diziyi çok gerçekçi bir atmosfere taşımış. Ne kadar eğitim alırsa alsın terminatör değil insan olduğunu gösteren güzel bir detay. Diziye geri dönüyorum. Bazı olaylar nedeniyle Çavuş Budd kör bir düğümün içine girer. Bir yandan politikacılar diğer yanda ise meslek etiği vardır. Bunlara ek olarak giren gönül ilişkisi ise işleri hiçte kolaylaştırmayacaktır. 

Eğer bu kısma kadar dizi dikkatinizi çektiyse hemen izlemenizi tavsiye ediyorum. Şimdi spoiler kısmına geldim. 6 Bölümlük bir dizi için fazlasıyla başarılı. Ancak Jason Bource olup otorite ve korrupte olmuş kişileri mi elimine ediyor yoksa Hitman mu anlaşılmıyor. Suikastler ve ipuçları onu gösterirken polisle işbirliği yapması dudak ısırtıyor ve izletiyor. Ancak tek kişilik bir ordu olup herkesi alt etmesi ancak Allah’ın yardımı falan olabilir. Normal düz bir polis gibi gözükürken bütün herşeyi çözmesi bana ikna edici gelemedi. Üstüne bomba bağlandığı son kısımda ölüp diğer polislerin işi çözmesi daha elegant bir son olurdu. Ayrıca politik oyunları ve insanların birbirlerini ne kadar kolay harcadıklarını güzel göstermiş. Uzun uzadıya bir şey izlemek istemiyorsanız Bodyguard sizin diziniz. İyi seyirler…

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da Bodyguard dizisi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşünü belirt.

Ziyaretçi