DiziFilm

The Last of Us 7. Bölüm Dizi İncelemesi – AVM’de Son Gece

HBO’nun aynı isimli Playstation oyunundan uyarladığı The Last of Us 7. Bölümüyle finale bir adım daha yaklaştı. Açıkçası ilk 2 bölümün gazıyla aksiyon-korku odaklı bir yapım göreceğimi düşünürken son 3 bölümdür karakterler ve hikaye odaklı ağır bölümler görmek beni bir miktar şaşırtmıştı. Bu Pazar yayınlanan 7. bölümün de neredeyse sıfır aksiyon içermesiyle The Last of Us dizisinin bu sezonunun nasıl planlandığı kafamda tam olarak oturmuş oldu.

İlk Aşk

The Last of Us’ta şimdiye kadar en çok hangi tema işlendi diye sorarsanız sanırım cevabım ‘Aşk’ olacaktır. 3’üncü ve 7’inci bölümler tamamen bu tema üzerine inşa edilmişler. Bu bölümde de Ellie’nin geçmişine iniyoruz ve ilk aşkı Riley ile son gününe götürüyor senaristler bizi.  

Ellie ve Riley

Ateş Böcekleri’nin safına geçen Riley, Ellie’yi 4 büyük harika gösterme vaadiyle FEDRA’nın koğuşundan kaçırıyor. Rüya gibi geçen gecenin sonunda Ellie, Riley’e olan duygularını açık ediyor ne mutlu ki Riley de Ellie’ye boş değil.

Amma velakin zombi salgınları tahmin edersiniz ki aşık olmak için çok uygun zamanlar değiller. Tam her şey yoluna giriyor derken belki de onyıllardır uykuda olan bir zombi uyanıyor ve hem Ellie’yi hem de Riley’i ısırmayı başarıyor. Bir Romeo ve Juliet hikayesi daha, beraber ölen aşıklar

Tam bu noktada hikaye sonra eriyor, biliyoruz ki Ellie bu ısırıktan bağışıklığı sayesinde zarar görmeden kurtulacak ama Riley için iyi bir haber yok. Sevdiğiniz kişinin zombiye dönüştüğünü görmek son derece sarsıcı olurdu sanırım. Ellie bu travmayla bir çocuktan bir.kadına dönüşecek ve hikayenin devamında onu daha sert mizacıyla göreceğiz tabii olarak.

Bir parantezi de Bella Ramsey’e açmak lazım. Oyunun geekleri castler belli olduğunda, fiziksel olarak Ellie karakterine benzemeyen Ramsey’i deyim yerindeyse yerden yere vurmuşlardı. Ama bu bölümde görüyoruz ki Ramsey, Ellie karakterine çok hoş ve orijinal bir yorum getirmiş. Işık saçan bir performanstı.

Zombi Görmeden Biten Zombi Dizisi

Bu sezon şimdiye kadar olabildiğince ağır bir tempoyla ilerledi. Aşk hikayeleri, kardeşlik hikayeleri derken neredeyse mantar zombi göremedik hiç. Bu bölüme kadar bu mevzudan şikayetçi olsam da artık bu temponun keyfini çıkarmaya bakıyorum.

Oyundan birebir alınan fotoğraf çekim sahnesi

Belli ki karakterleri iyice özümlememiz için bizi bol bol onlarla başbaşa bırakmayı tercih ediyorlar. Muhtemelen son 2 bölüme kadar da büyük bir aksiyona sokmayacaklar karakterleri. İyi yazılmış senaryo, iyi kurgu ve pek tabii iyi oyunculukları hesaba kattığımızda riskli olan bu tercihin şimdilik tuttuğunu söyleyebilirim. Son olarak Left Behind isimli 7. Bölüm, bu sezonun şimdiye kadarki en iyi hikayelerinden birine sahipti bana göre.

The Last of Us dizisinin 8. Bölüm fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da The Last of Us dizisi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Ziyaretçi