Sinema

Kandahar Film Fragmanı Yayınlandı – Aksiyon Severler Mutlu

Gerard Butler, bugün akşam saatlerinde yeni filminin fragmanını paylaştı. Filmimiz: “Kandahar”

Kandahar veya Kandhar Afganistan’ın bir şehri. Filmimizin hikayesi de burada geçiyor. Çekimlerin büyük çoğunluğu Suudi Arabistan’da yapıldı. Al-Ula ve Cidde’de çekilen ilk yüksek bütçeli ABD filmi olarak adlandırıldı.

Afganistan kültünün içinde bir senaryo olması sebebiyle çokça İslami ve Ortadoğu figürü görüyoruz. Gerard Butler başrolde ve kalabalık bir yardımcı oyuncu kadrosuyla birlikte karşımıza çıkıyor.

Tom Harris rolündeki Gerard Butler, gizli bir CIA ajanı olarak Afganistan’da görev yapmaktadır. Kimliğini ve görevini deşifre edecek bir sızıntı sonrasında, Kandahar’da kapana kısılıyor. Kurtulabilmesi için Afgan tercümanı ile birlikte çıkarma noktası olan bir bölgeye ulaşabilmesi gerekiyor. Ancak şöyle bir terslik var ki; özel eğitimli bir grup çoktan peşlerine düşmüş durumda.

Senaryoyu eski askeri istihbarat subayı Mitchell LaFortune yazdı. Afganistan’da görevlendirildiği dönemdeki deneyimlerinden faydalanarak yazdığı senaryonun haklarını Haziran 2016’da Burn Run olan ismiyle film şirketine devretti.

Ne Zaman Vizyona Giricek ?

Eylül 2022’de Open Roads Film tarafından hakları alınan filmi Ric Roman Waugh yönetiyor. Yönetmen daha önce de Gerard Butler ile çalışmıştı; ‘Kod Adı: Angel’ ve ‘Greenland: Son Sığınak’ filmlerini yönetti. Filmin yapımcılığını ise Gerard Butler üstlenmiş. Bu iyi bir haber çünkü; İzlediğimizde yüreğimizi ağzımıza getirecek bir aksiyon filmi izliyor olacağımızın işaretini veriyor.

Film, Open Roads Film tarafından 26 Mayıs’ta (2023) gösterime girecek. 1 saat 59 dakika boyunca izleyeceğimiz Aksiyon-gerilim filmini sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Ziyaretçi