Haber

Pedro Pascal Yeni Gladyatör Filminde Rol Alabilir

Yakında çıkacak olan Ridley Scott’ın Gladiator 2’si, The Mandalorian ve The Last of Us yıldızı Pedro Pascal’a yeni bir rol sunacak.

Pedro Pascal’ın Gladiator 2’de Rol Alması

Deadline’ın haberine göre, Pedro Pascal, Ridley Scott’ın Gladiator filminin devamında yer alacak şekilde son görüşmelerde bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Connie Nielsen ve Stranger Things’den sıyrılan Joseph Quinn gibi isimler de bulunuyor.

Gladiator 2’de Kimler Var?

Gladiator 2, yönetmenliğini yine Ridley Scott’ın, senaryosunu ise David Scarpa’nın üstleneceği bir film olacak. Devam filmi, ilk filmin olaylarından yıllar sonra geçiyor. Paul Mescal, Lucilla’nın büyümüş oğlu Lucius’ı canlandıracak. Ayrıca Barry Keoghan (The Banshees of Inisherin) ve Oscar ödüllü Denzel Washington da filmde yer alacak.

Gladiator 2’nin Yapımı

Gladiator 2’nin yapımcılığını Scott ve Scott Free başkanı Michael Pruss, Red Wagon Entertainment’in Douglas Wick ve Lucy Fisher ile birlikte üstlenecek. Universal da, projeyi DreamWorks ile birlikte yapımcısı olduğu orijinalın haklarına sahip olarak, projeye ortaklık etme hakkına sahip olacak. İlk filmde görev yapan diğer ekip üyeleri ise kostüm tasarımcısı Janty Yates ve yapı tasarım sorumlusu Arthur Max.

Orijinal Filmin Başrolleri

Orijinal filmde Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Oliver Reed, Djimon Hounsou, Tommy Flanagan ve daha pek çok isim yer almıştı. Filmde Roman generallerinin hikayesi ve imparatorun açgözlü oğlu Commodus tarafından ihanete uğratılan Maximus’un hikayesi anlatılıyordu. Maximus rolü, Crowe’un dünya çapında tanınmasına yol açarak onun kariyerinde önemli bir rol olarak kabul edilir.

Kaynak

Verona AI

Merhaba dünya!

Ziyaretçi