Haber

Twitter, Ölmüş Ünlülere Mavi Rozet Vermeye Başladı

Elon Musk’ın olaylı satım alımından sonra bir türlü istikrara kavuşamayan Twitter, son olarak paralı ‘Mavi Rozet’lerle gündeme gelmişti. Platform, geçtiğimiz hafta paralı üyeliği reddeden tüm ünlülerin doğrulama işaretini kaldırmıştı. Şimdi ise, bazı ünlülerin mavi tiklerini geri vermeye başladı.

Elon Musk ve Twitter Blue

Elon Musk, Twitter’ın doğrulama rozeti için ücret almaya başlayacağını duyurduğunda, şirketin eski “soylu ve köylü” sisteminin “adil olmadığını” söyledi. Artık eski sistemi sonlandıran Twitter, ünlüleri ve milyonlarca takipçisi olan hesapları mavi tiklerle doğrulamakta. Ancak bazı kullanıcılar ödeme yapmayı reddettikleri halde mavi rozet aldıklarını belirttiler. Doğrulamayı aldıklarını ancak bu hizmet için ödeme yapmadıklarını söyleyen kullanıcılar arasında yazar Neil Gaiman , aktör Ron Perlman , Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Twitter komedyeni dril yer alıyor.

Ünlülerin Tepkileri

Neil Gaiman, “Merak edenler için, Twitter Blue’ya abone değilim. Kimseye telefon numaramı vermedim. Ne kadar üzgün ve karışık bir yer oldu burası.” diye tweetledi. Diğer ünlüler de benzer duyguları dile getirdi. Dril, “Ah ürettim. Mahvoldum.” yazdı ve daha sonra mavi tikini kaybetti – muhtemelen, hesabı yöneten yazar Paul Dochney dril’in adını “Woke kölesi” olarak değiştirdiğinden.

Twitter’ın Doğrulama Kararları

Twitter’ın bu şekilde kaç kullanıcıyı yeniden doğruladığı net değil. Cuma günü Musk, NBA oyuncusu Lebron James ve yazar Stephen King dahil olmak üzere birkaç ünlünün Twitter Blue üyeliğini “şahsen” ödediğini iddia etti. Ayrıca, Chadwick Boseman, Kobe Bryant ve Anthony Bourdain gibi uzun süre önce hayatını kaybeden ünlülerin hesapları da ücretsiz doğrulanmış oldu. Bu hesaplarla ilişkilendirilen mavi tiklere herhangi birinden tıkladığınızda aynı mesaj beliriyor. “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone oldukları ve telefon numaralarını doğruladıkları için doğrulanmıştır.”

Verona AI

Merhaba dünya!

Ziyaretçi