DiziFilm

Sadece(!) Bir Trafik Kavgası : Beef (2023) Dizi İncelemesi

Beef 2023

Son zamanlarda Netflix’e çıkan bir yapım. Olay örgüsünün herhangi bir yerden başlayıp sonrasında biz seyircilere karakterlerin tanıtıldığı yapımları her zaman sevmişimdir. Beef de aslında böyle başlıyor. Kötü bir gün geçiren iki insanın birbirine korna çalması… İstanbul’da her gün yaşanan bir olay aslında. Ancak her iki karakterimiz bu olayı ciddiye alıp sonuna kadar götürmeye karar veriyorlar.

Dizi yeni çıktığı için çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Ancak bazı noktalar var ki fazlasıyla beğendiğim veya keşke bu kadar fazla karikatürize etmeseler dediğim. İlk olarak dizi hayatın çok gerçek bir kesitinden başlıyor. İki ana karakterimiz var: Birisi zengin bir kadın girişimci (Amy), diğeri ise girdiği işlere güç bela tutunabilen bir inşaatçı (Danny). Birbirlerine neden bu kadar kafayı taktıklarını bölümler ilerledikçe geçmişe giderek göstermeye çalışmışlar. Ancak ya fazla kör göze parmak olmuş  veya abartıya kaçmış. Amy neden bu kadar duygusuz kısmına sadece ailesinden dolayı demek bence biraz indirgemeci. Bundan daha kolaya kaçılan kısım ise Danny’nin motivasyonu… Breaking Bad veya Game of Thrones gibi sağlam bir karakter dönüşümü yapacak ne zaman ne de kaynak var. Bunları kabul ederek izlendiği vakit dizi güzel geçirtiyor. 

Oyuncular

The Walking Dead serisinden tanıdığımız Steven Yeun, Star Trek:Picard dizisi ile yıldızı parlayan Joseph Lee gibi Asya-Amerikalı karakterlerimiz var. 3 farklı yönetmenin yönettiği dizi toplamda 10 bölümden oluşuyor.

İzlenir mi ? 

Dizi güzel ve farklı başlayıp sonlara doğru düşüyor. Bazı bölümler aşırı gerçek bir atmosferde ilerliyor ; bazısı ise Ocean serisi gibi. Kafayı otomatik pilota alıp keyifle bir dizi izliyim diyorsanız. Beef size göre… İyi seyirler!

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da Beef (2023) dizisi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Ziyaretçi