DiziFilm

What If Dizisi ve Sonsuz Olasılıklar

Bazen hayatta keşke şunu şöyle yapsaydım herşey çok farklı olacaktı diye hepimiz söyledik. Hayatımızda bir çok senaryonun yaptığımız en ufak ve göze önemsiz gibi gelen seçimler sonucunda değişebileceği gerçeği ise insanı fazlasıyla rahatsız edebiliyor.

Bu yazıyı yazarken akılda kalması açısından bir örnek vererek başlayayım. Bozuk parayı havaya  attınız ve elinizle yakaladıktan sonra üstünü diğer elinizle kapattınız. 50% olasılıkla sonucu bilebilirsiniz. Ancak hayat gibi olasılıkların kelebek etkisi ile bir biri ardına etkilendiği bir yolculukta her gün yürüdüğünüz yolu değiştirmeniz belki gaspa uğrayıp ölmenize veya hayatınızın aşkını bulmanızı sağlayabilir. İç karartıcı gibi geldiğimin farkındayım ancak bu gerçeği Marvel Dünyasının yeni dizisi güzel bir mizansen olarak sunmuş.

Peki dizi nasıl ?

Maceracı bir çocuk yolunu kaybedip Wakanda prensi olmak yerine Galaksinin Koruyucusu oluyor. Bu koruyucular arasında kaynakların dağılımını adaletli hale getirmek için canlı popülasyonunu yarıya indirmeyi düşünenler de var. İyilerin safında yer alması ise sadece tesadüf. Bir diğer bölümde ise Doktor Strange’in hikayesi anlatılıyor. Sevdiği kadını kaybettiği için mistik sanatlar ile bir amaç arayışına giren doktor; bir başka evrende ise bu durumu saplantı haline getirip gücünü ve bilgisini kötüye kullanıyor. 

Bütün Yenilmezler ekibinin ilginç şekillerde öldüğü bölüm de epey ilgi çekiciydi. Bölümde o karanlık hava ve merak uyandıran tarafını özellikle beğendim. Acaba ne olacak diye merakla izlettirdi. 

Diğer yandan beğenmediğim bölümler de vardı. Zombili bölüm mesela… Bana Love Death Robot özentisi gibi geldi. Marvel + Resident Evil görmek isteyeceğim son şeylerden birisi. Bir diğeri ise Thor’un parti tanrısı olduğu bölüm. Kaptan Marvel ile dövüştüğü kısımlar ise başka bir fecaat. Parti yaparak gezegenleri yok etmek ise tam bir safsata. Thor ile ilgili birşey yazamadık ne yapsak diye çekilmiş izlenimi verdi.

Genel olarak bence dizi arkasında barındırdığı fikir açısından fazlasıyla güzel. Bu şahsi fikrim ancak dizi Doktor Strange’in yeni filmine hazırlık niteliğinde. Zaten Marvel Dünyası da bu farklı evrenler konusunun epey tutkunu. Loki, Wanda Vision ve son Spider Man filmi ile bunu açıkça belli etti. Bakalım nereye doğru evrilecek…

Bir cevap yazın

Ziyaretçi