FilmSinema

En İyiden En Kötüye Predator Filmleri Sıralaması

5 Ağustos’ta vizyona giren Prey ile beraber artık bir kült haline gelmiş Predator serisi tekrar izleyenlerin dikkatini çekti. Arnold Schwarzenegger‘ın başrolde görev aldığı 1987 yapımı ilk Predator’un büyük beğeni kazanmasıyla Hollywood bu seriyi aralıklı olarak önümüze koyuyor. Toplam 7 filmden oluşan Predator filmlerini gelin en kötüden en iyiye doğru sıralayalım.

7- Alien vs. Predator: Requiem (2007)

Ridley Scott‘ın efsanevi Alien serisiyle yine özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sevilen Predator serisini birleştirmek kulağa çok mantıklı geliyor. Bu iki acımasız yaratığı birbiriyle kavga ederken izlemek seyirciler için bir görsel şölen olmalıydı. Ne yazık ki olmadı. Klişe senaryosu, düz karakterleri ve kötü görselliğiyle Alien vs. Predator kötü bir film.

6- The Predator (2018)

_KF12056.psd

Bu filmin franchise’ı canlandırması gerekiyordu. Orijinal filmin yazarlarında olan Shane Black, Predator için yeni bir vizyon ve planla geri dönmüştü. Ama sonuç tam bir çorba… Gerçek bir anlatı bütünlüğü yok, karakterlere ve aksiyona özen gösterilmiyor ayrıca Predator’ler havalı olsalar da seyirciyi etkileyemiyorlar. Sanki film çekilirken senaryosu tekrar tekrar değiştirilmiş gibi bir intiba bırakıyor.

5- Alien vs Predator (2004)

Dürüst olmak gerekirse listenin en altındaki 3 film kalite olarak birbirine çok yakın. Hepsi kötü filmler… 2004 yapımı Alien vs Predator daha kaliteli oyuncu kadrosu ve görece başarılı kurgusuyla 5. sıraya yerleşiyorç

4- Predator 2 (1990)

İlk filmin başarısından sonra ‘Ya bu Predator’u Los Angeles’a getirip bir daha çekelim’ tadında bir devam filmi. İlk film kadar başarılı olmasa da yine de işleyen bir senaryosu, kaliteli oyuncu kadrosu ve bazen mantıksız olsa da izlemesi keyifli aksiyon sekansları mevcut.

3- Predators (2010)

Sağlam oyuncu kadrosu (Adrien Brody, Alice Braga, Walton Goggins, Laurence Fishburne), iyi bir yönetmen ve akıcı kurgusuyla 2004 yapımı Predators serinin öne çıkan filmlerinden biri. Bir efsane olmasa da izlemesi keyifli bir aksiyon-gerilim filmi.

2- Prey (2022)

Daha yeni vizyona giren Prey, Predator serisinin en iyi devam filmi olarak görülüyor. Açıkçası kadın karakterleri ön plana çıkarmak uğruna çakma bir Predator filmi beklerken gerçekten izlemesi keyifli bir iş gördüm karşımda. HBasit hikaye, aksiyon ve vahşet… İlk filmi bu kadar harika yapan şeyi tam olarak yakalıyor, ancak biraz daha küçük bir pakette. 

1- Predator (1987)

Tabii ki orijinal Predator en iyi Predator. Daha önce yazdığımız Predator(1987) film incelememize burada ulaşabilirsiniz.

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Prey(2022) filmi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Bir cevap yazın

Ziyaretçi