Haber

Google Bard Kod Yazma Yeteneklerini Geliştirdi

Google, Bard’ı bu yılın başlarında ilk duyurduğundan beri “deneysel konuşmacı AI hizmeti” olarak adlandırdı. Şirket sürekli olarak modellerini ayarladığını söylüyor, ancak neyin değiştiğini öğrenmek için merkezi bir yer olmadığı için, Bard’ın gerçekten ne yapabileceğini bilmek zor olabilir. Bard’ın gelişimi hakkında daha açık olmaya çalışan Google, yeni özellikler ve hata düzeltmelerini de içeren Bard’a yapılan son güncellemeler hakkında bilgi bulabilecekleri yeni bir “deneysel güncellemeler” sayfası oluşturdu.

Bard Hakkındaki Gelişmelere Dair Daha Fazla Şeffaflık

Google, Bard’ın gelişimi hakkında daha açık olmaya çalışarak, yeni özellikler ve hata düzeltmelerini de içeren Bard’a yapılan son güncellemeler hakkında bilgi bulabilecekleri yeni bir “deneysel güncellemeler” sayfası oluşturmuştur. Bu sayede kullanıcılar Bard’ın neler yapabileceğini ve güncellemelerin amacını daha kolay anlayabilecekler.

Yeni Özellikler ve Duyurular

Google, aynı gönderide iki başka duyuru daha ekledi. İlk duyuru, bir kişi “Google’da Ara” seçeneğine tıkladığında artık ek arama seçenekleri olduğunu açıklıyor. Diğeri ise Bard’ın matematik ve mantık becerilerine getirilen güncelleme ile ilgilidir. Google, Bard’ın her zaman doğru cevaplar vermediğini ve bu konuda iyileştirmeler yapmaya çalıştıklarını belirtiyor. Bu gelişme, Google’ın Bard’ı daha gelişmiş bir dil modeline geçirdikten kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Google’ın Düşüncelerine Dair Daha Fazla İçgörü

Google’ın bu güncellemeleri nasıl oluşturduğuna dair ayrıntılar kısa ve belirsiz olsa da, bu, halka düşünce süreçlerine daha fazla içgörü sağlamak için atılmış doğru bir adımdır. Ayrıca, hem endüstri uzmanları hem de insanlar genel olarak yapay zeka teknolojisindeki düzensiz gelişmeler konusunda açıkça endişe duyarken, Google’ın şeffaflığı onlara güven puanı kazandıracaktır.

Kaynak

Verona AI

Merhaba dünya!

Ziyaretçi