Haber

Yeni Harry Potter Dizisi Birçok Farklı Etnisite Barındıracak

Bu haftanın başlarında HBO Max, “Max” olarak yeniden markalaştırılırken, Warner Bros. Harry Potter’ın bir televizyon dizisi olarak yeniden başlatılacağını duyurmada hiç vakit kaybetmedi. Yayıncı, Sihirbaz Dünyası serisi için on yıllık bir plana sahip ve J.K. Rowling’in romanlarının “otantik” bir anlatımı olarak nitelendirilen bu yeni seride ikonik rolleri devralacak yeni aktörler olacak.

Filmlerin Geçmişi ve Yeniden Başlama Zamanı

Elbette filmler hâlâ seviliyor, ancak Felsefe Taşı/Büyücü Taşı’nın sinemalarda gösterime girmesinin üzerinden 22 yıl, Ölüm Yadigârları – Bölüm 2’nin hikayeyi tamamlamasının üzerinden ise 12 yıl geçti.

Bunu göz önünde bulundurarak, şimdi yeniden başlatma için doğru zaman gibi görünüyor, özellikle Fantastik Canavarlar filmleri, ana Harry Potter serisi kadar büyük bir izleyici kitlesi çekmekte zorlandıktan sonra.

Oyuncular ve Çeşitlilik

Çocuk oyuncuların Harry, Ron ve Hermione’yi canlandıracağı kesin olsa da, büyük ekranda Severus Snape ve Hagrid’i hayata geçiren ikonik oyuncuların yerine geçmesi beklenenler için bu kolay olmayacak.

Yine de, yeni bir dedikoduya göre dizinin dönüşünde çok daha çeşitli bir kadro bekleniyor.

Hot Mic podcast’inde konuşan (SFFGazette.com üzerinden) Jeff Sneider, Warner Bros.’un bu uyarlama ile çeşitliliğe öncelik verdiğini ve oyuncu kadrosunda “daha fazla renkli insan” bulundurmak için “kararlı bir çaba” olduğunu açıkladı. Kulislerde, aynı zamanda SİYİ (Siyah, İspanik, Yerli ve Asyalı) yazarların sayısında da artış bekleniyor.

Son olarak, Sneider, Hermione’nin siyahi bir oyuncu tarafından canlandırılmasının güçlü bir ihtimal olduğunu belirtti. Bu, Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un Broadway ve West End’deki sahne gösterilerinde sıklıkla rastlanan bir durum.

Eğer olursa, Warner Bros.’un, ne yazık ki internetin bazı köşelerinde çocuğa yönelecek olan ırkçı tacizlerden onları korumak için bir planı olduğunu umarız.

Yeni Harry Potter serisinin şu an için kesinleşmiş bir gösterim tarihi yok, ancak resmi olarak yapım aşamasında.

Kaynak

Verona AI

Merhaba dünya!

Ziyaretçi