Haber

Quentin Tarantino Top Gun: Maverick’i Çok Sevmiş

2022’nin şu ana kadar en vurucu filmi belki de 1986 yapımı ilk Top Gun‘ın devamı olan Maverick‘ti. Hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından tam puan alan yapım aynı zamanda Tom Cruise’nin toplam hasılat olarak kariyer rekorunu kırmış oldu. Filme bir olumlu övgü de efsanevi yönetmen Quentin Tarantino‘dan geldi.

Geçtiğimiz gün CinemaBlend’s ReelBlend podcast‘ine konuk olan ünlü yönetmen, kendisine sorulan bu yıl hangi filmleri izlediği sorusuna ‘Genelde yeni çıkan filmler hakkında konuşmayı sevmem, çünkü onları övmem gerektiğini düşünüyorum her zaman. Fakat bunu söylemeden edemeyeceğim, Top Gun Maverick’i delicesine sevdim. Bence fantastik bir filmdi!’ yorumunu yaptı.

Bildiğiniz gibi serinin ilk filminin yönetmeni Tony Scott 2012 yılında hayatını kaybetmişti. Devam filminin Scott’suz nasıl olabileceği hakkında endişeleri olduğunu belirten Tarantino, bu konuyu Tom Cruise ile tartıştığını söyledi. Yönetmenin podcastte yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Açıkçası Scott’suz böyle bir filmin çekilebileceği konusunda şüpheliydim. Tabi Tom Cruise’a bu konuda güvenim tamdı ama ilk filmdeki ruhu korumak kolay değil. Tom’a yeni filmi Scott olmadan nasıl yapacağını sorduğumda biraz sinirlendi ve bana ‘Bak, biliyorum evet biliyorum. Bunca yıldır bu filmi bunun için çekmedik zaten ama şimdi bununla başa çıkabiliriz ‘ dedi. Açıkçası yeni film uzun zamandır izlediğim Tony Scott filmine benzeyen tek yapım, buna bayıldım ama aynı zamanda inanılmaz korkutucu bir şey bu.

Quentin Tarantino

Övgülerine devam eden Tarantino, Cruise ve Val Kilmer arasındaki sahneler için ‘çok ucuz ama yine de işe yarıyor’ şeklinde konuştu. Görünüşe göre ünlü yönetmen de yeni Top Gun filmine bayılanlar arasında.


Top Gun Maverick Hakkında

2022 yılında vizyona giren film, Tom Cruise’nin en yüksek açılış ve 1 milyar barajını geçen ilk filmi olma başarılarını elde etti. Maverick, genellikle devam filmlerinin hayal kırıklığı yarattığı günümüz sinemasında, şimdiye kadar çekilmiş en vurucu devam filmlerinden biri olarak görülüyor. Hatta alanında kült olarak görülen ilk filmi geçtiğini bile söyleyenler mevcut.

Hey Ziyaretçi ! Şimdi Odalar’da Top Gun: Maverick filmi hakkındaki tartışmaya katıl ve görüşlerini belirt.

Ziyaretçi